ZVÍŘATA

Malování a kreslení zvířat patřilo vždycky k mým oblíbeným tématům. Nejčastěji jsem už od dětství zobrazoval koně. Úzce to tehdy souviselo s mým zájmem o kulturu indiánských kmenů  na území Severní Ameriky, který ovlivnilo, mimo jiné, úspěšné zfilmování románových předloh Karla Maye na počátku 60tých let minulého století. A také obliba westernů hrála velkou roli. Dodnes miluji skvělé filmy, které se staly fenoménem mého mládí: V pravé poledne, Sedm statečných a Tenkrát na západě. Je to něco jako pro mladou generaci fenomén Harryho Pottera (Jindry Hrnčíře). Ostatně Karlu Mayovi je věnována samostatná kapitola.
 
Nicméně tady uvádím tuto kapitolu mojí pastelovou malbou s lidoopem inspirovanou Tarzanem, kterého jsem miloval díky seriálu Tarzanových příběhů v časopise pro mládež Pionýr, kde mě uchvátily nádherné černobílé kvašové ilustrace Zdeňka Buriana.
 
Kromě koní jsem vždycky miloval tygry a lvy jako majestátní, nádherné šelmy, které přitahovaly mnoho umělců.
 
Psi jako další téma, které uvádím, jsem maloval a kreslil mnohokrát. Tady prezentuji některé kresby a malby daného tématu. To se týče jak technik, tak i důvodů malování. Rychlá malba pro památník, návrh hlavičky dopisu a další.
 
Přidáno pro zajímavost i několik skic zvířat.

Fotogalerie: ZVÍŘATA

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode