Fotogalerie: PORTRÉTY od roku 2015

PORTRÉTY od roku 2015

 
 
Toto je časově poslední z mých kapitol o portrétech, která začíná rokem 2015. Sem budu přidávat  novou tvorbu.Specifickou podkapitolu jsou "TENISOVÉ HVĚZDY MINULOSTI" - portréty tenistů, které jsem kdysi dávno kreslil pro vydání mého vyprávění o cestě na slavný Wimbledon jako černobílé ilustrace. Jsou sice ke zhlédnutí v části CESTA NA WIMBLEDON 1985, ale tady je dávám v podkapitole do galerie jako komplexní soubor.
 

Popisy od nenovějších věcí po nejstarší

 
TENISTKA - portrét dívky, soukromá zakázka
 
MIREK POSPÍŠIL, MEDITACE - portrét úspěšného malíře a ilustrátora knih Karla Maye jako dárek k narozeninám svému kamrádovi
 
JARDA LEXA - portrét kamaráda, řezbáře
 
JULES VERNE - portrét a plakát k 90. výročí narození
 
MUŽ A PES - soukromá zakázka
 
SÉRIE PORTRÉTŮ KE 2.VÝROČÍ ODCHODU PIERRA BRICE DO "VĚČNÝCH LOVIŠT' "
 
VINNETOU - legenda stále žije
Kresba tuší (A4). Portrét se slavnou stříbrnou puškou v pozadí opět NUgget - tsill. Podklad pro plakát.
 
LEX BARKER - OLD SHATTERHAND
Kresba tuší. Portrét s pozadím slavného Rio Pecos (řeky Zrmanji).
 
PIERRE BRICE - WINNETOU
Kresba tuší (A4). Portrét s Mali Alanem alias Nugget - tsilem v pozadí.
 
ZDENĚK BURIAN
Dva portréty slavného malíře pravěku jsem realizoval pro svého kamaráda - obdivovatele jeho tvorby. Je to kresba tuší ve formátu A4.
Portréty slavného malíře Zdeňka Buriana jsem krelil černou a bílou tuší pro jednoho svého kamaráda, který jako já patří k obdivovatelům tohoto světoznámého malíře pravěku. Technika zahrnuje čárování a tečkování a doplnění velkých tmavých ploch stětcem.
 
 
MARIA SHARAPOVA
 
Jako úvodní portét uvádím jednu z nelepších tenistek všech dob, kterou moc uznávám za její obrovskou bojovnost, vždycky naprosto profesionální přístup ke své profesi - mimo jiné i schopnost stále na sobě pracovat. K tomu je třeba příčíst plus za atraktivní hru, která vždycky přitahovala fanoušky tenisu (i s jejím vzdycháním na dvorci) - a taky  ostatně za její sexy vzhled. Nicméně jsem zvolil netenisové, ale, myslím, přitažlivé zobrazení slavné hráčky. I když v roce 2015 začaly její problémy s pozitivním testem na nový zakázaný preparát, nemyslím, že by to nijak výrazně ovlivnilo můj pohled na ni. Nejsem přítelem způsobu současného testování tenistů. Tak trochu mi to připadá jako super byznys pro společnosti, které se v tom angažují. Není jednoduché vzhledem ke specifice tohoto sportu brát cíleně podpůrné prostředky - ale dopingovému byznysu se hodí všechno. Zajímalo by mě, do jaké míry je čistý samotný dopingový systém.
 
 
JIMMY CONNORS
 
Velký plakát Jimmyho Connorse byl vytvořen v minulém století tužkou. Tady ho prezentuji proto, že jsem ho vzhledem k jeho současnému stavu musel kompletně upravit-vylepšit pomocí počítače. Myslím, že se mi to celkem podařilo.
 
 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode