Fotogalerie

ÚVOD

Ve své fotogalerii  chci postupně představit malby, kresby, ilustrace a další věci, které mám v archívu společně s poznámkami pro přiblížení moji tvorby.

V oddílu Z VÝSTAV 1,2 jsou obrazy z mých pardubických prezentací v roce 2013, s tématy v rámci mých "Nostalgických návratů". Následující ukázky se budu snažit uvést podle tematického zaměření.

 

TUAREG (exotický portrét) 1979 -pastel na kartonu 16,50 x 12 cm,rám: dřevo, hnědý se zlatou oboručkou+pasparta (9 x 9 x 9 x 11,3 cm), tmavě hnědá,za sklem, 2,5 cm

Byl zvolený jako úvodní malba, protože jsem u něj zaznamenal velice pozitivní reakce - a taky vlastně vyjadřuje mé zaměření na exotiku, romantiku, historii, retro a podobné věci. Celkem nevelký pastel byl inspirovaný zajímavým článkem v časopisu National Geografic. Jím jsem se vrátil do dětství, kdy jsem četl román Aloise Musila Tvrdá pěst Tuaregů. Tehdy byl v dětské edici KOD ilustrovaný Zdeňkem Burianem. Tuaregové mě zaujali skvělou kombinací barev oblečení, vizuálně velmi přitažlivou.   Použil jsem kontrast černé a  žluté (zlaté).Pastel jsem doplnil zásahem bílé tempery pro zvýraznění. Moc mě potěšil fakt, že portrét byl oceněn řadou lidí, kteří ho viděli, mimo jiné i Vladimírem Prokopem, autorem biografií o našich předních malířích Burianovi, Krumovi a Vraštilovi-ilustrátorech knih pro mládež v 50-80 letetech minulého století.

 

 

 

 

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode