ÚVOD

Do Londýna jsem  tehdy odcestoval  já a dva tenisté z Pardubic. Poznámky do obyčejného zápisníku, fotoaparát a jednoduchá kamera-to byly tehdy naše jediné záznamové možnosti. Po návratu nejen moji kamarádi ale i hodně dalších zájemců projevilo zájem o zážitky z kapitalistické ciziny, protože málokdo se bez problémů mohl  podívat do jiné než socialistické země. A tak jen přispěli k rozhodnutí něco skutečně napsat.

Nakonec jsem tedy vytvořil něco jako deník, který byl potom vydán v několika desítkách výtisků a který jsem sám ilustroval sérií černobílých ilustrací. Nevím, kam se většina publikací dostala, ale nedávno jsem na internetu zaregistroval jeden exemplář v nabídce antikvariátu za 300 Kč (nějak jsem stoupl v ceně :) ). Zkrácená verze vycházela na pokračování , myslím v roce 1986, v časopisu Hlas Tesly.

Po těch mnoha letech jsem si řekl, bych v rámci prezentace mých ilustrací mohl své poznámky publikovat-třeba se ještě najdou zájemci (asi starší), co se rádi pobaví nad naivitou některých postojů, reakcí i líčení a popisu věcí, které se už dávno staly samozřejmostí  a běžnou realitou.

Vzhledem ke stáří poznámek, jsem řadu věcí upravil, nějaké vynechal-a budu se snažit i něco postupně doplnit pro zajímavost ze svého archívu, který se vztahuje k roku 1975, tedy deset let zpět před mým vyprávěním. Byl to tehdy opravdu úspěšný rok československého tenisu. 

 

BORIS BECKER

nečekaný 17-tiletý vítěz Wimbledonu 1985, nazývaný později bum-bum Boris pro svůj styl hry

(kresba tuší)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode