ART-RETRO-RELAX

NÁHLEDY  NOVÝCH VĚCÍ

Některé z  novějších kreseb a maleb,  které jsou  v jednotlivých kapitolách prezentovány ve větším měřítku v galeriích. 

TENISTKA

MIREK POSPÍŠIL

JARDA LEXA

Plakát k 90. výročí narození

VLÁDCE VZDUCHUVETŘELEC JULES VERNE

 

OTAKAR BATLIČKA

 

 

 

 

 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

26.11.2018 20:01

Vetřelec

Přidal jsem po nějaké době jeden malý olej s tygry, kteří mě moc fascinují...

Z TVORBY 

 

PAVUČINA skica-FANTASY AKT (rozmývaný fix, barevně upraveno v počítači)

MALÝ TARZAN volná malba inspirovaná oblíbeným románem z dětství (pastel)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Josef ZÁLABSKÝ RETRO-ART

tom.canty@seznam.cz

Pardubice

Vyhledávání

NA ÚVOD

CHCI PŘIVÍTAT NÁVŠTĚVNÍKY MÝCH  WEBOVÝCH STRÁNEK. PREZENTACI MÝCH OBRAZŮ, ILUSTRACÍ A KRESEB-COŽ BYLO PRVOTNÍM ÚMYSLEM - DOPLŇUJÍ RŮZNÉ KOMENTÁŘE, KTERÉ SOUVISÍ S MOU TVORBOU  A OBDOBÍM, KDY VZNIKALY. VYUŽIL JSEM I NĚKTERÉ SVÉ RETRO MATERIÁLY.  MOŽNÁ V BUDOUCNU SE POKUSÍM VYTVOŘIT TAKOVOU MALOU RETRO SLOŽKU Z MÝCH ZDROJŮ Z TÉMAT, KTERÁ MĚ BYLA OD MLÁDÍ BLÍZKÁ (NAPŘ. FILM). 

ZATÍM ZDE MŮŽETE NAJÍT HLAVNĚ MÉ VÝTVARNÉ PRÁCE S VÝŠE ZMÍNĚNÝMI KOMENTÁŘI. ROZŠÍŘIL JSEM STRÁNKY O KAPITOLU ZMIŇUJÍCÍ POMOCNOU VĚDU HISTORICKOU - HERALDIKU, SVÉBYTNOU HISTORICKOU DISCIPLÍNOU, KDE SE DÁ VÝRAZNĚ UPLATNIT VÝTVARNÉ NADÁNÍ. KDYSI JSEM JI PŘEDNÁŠEL NA VYSOKÉ ŠKOLE A ZÁROVEŇ DOPROVÁZEL VÝKLAD SVÝMI KRESBAMI.

úvodní slovo k heralidce (jedné z tzv. pomocných věd historických)

ERB ČESKÉHO KRÁLE

jako ukázka z heraldiky,

 

kterou jsem se zabýval v době, kdy jsem učil pomocné vědy historické na vysoké škole-ale to je opravdu dávná historie-prakticky  25 let zpět. Nicméně jsem nakreslil velké množství erbů. To byla nádherná práce, protože tvorba erbů, mimo jiné, byla také uměním. Doufám, že i k heraldice se zde dostanu.

úvodní slovo k tenisu

WIMBLEDON 1985

TENIS

V této části jsem se vrátil do doby, kdy jsem jako tenista navštívil slavný turnaj v Londýně a nejen k ní, ale je zde několik postřehů z tenisu 70.let minulého století.

BJORN BORG

kvaš na čtvrtce

Podání jednoho z nejlepších hráčů všech dob na mé malbě-téměř v životní velikosti v originále. Obraz byl součástí velké stěny tenisové klubovny pardubického oddílu Tesla. Bohužel při požáru všechno shořelo.

 

ÚVODNÍ SLOVO K FILMU

Při tvorbě svých stránek jsem před několika roky napsal, že bych rád bych uvedl některé své osobní postřehy a vzpomínky týkající se filmů 60. a 70. let 20. století, se kterými jsem se setkal na stránkách tehdejších časopisů, které tehdy byly uváděny v československých kinech a nějakým způsebm ovlivňovaly filmového diváka-tedy i mě. V té době jsem miloval film. Věděl jsem téměř vše o slavných režisérech, filmové historii i filmové řeči. 

Vzhledem k časové vytíženosti týkající se vytvarné tvorby a dalších věcí, zatím tento záměr beru jako možný ve výhledu do budoucnosti...

 

 

Úvodem

můj oblíbený herec

JEAN GABIN

ve výborném francouzsko-italském kriminálním dramatu ze 70. let minulého století

SLUNCE ROŠŤÁKŮ,

kde si zahrál roli lupiče "ve výslužbě", který vlasní restauraci, ale stále mu chybí vzrušení z bývalých aktivit a tak se rozhodne vyloupit místní banku.

Mimo jiné se také proslavil jako představitel slavného komisaře Maigreta.

 

(moje uchované foto z časopisu 70. let)

BRUNO CREMER

slavný francouzský herec

Byl pro mě po Gabinovi druhý představitel  komisaře Maigreta, který mě opravdu oslovil. Jeho portrét jsem si nakreslil jen pro sebe  jako skicu...

 
 

YUL BRYNNER

v historickém filmu Desatero přikázání

Slavný americký herec který se u nás  proslavil především jako představitel Chrise v jednom z nejlepších westernů historie-Sedmi statečných.

Ilustrace k obálce sešitu mých materiálů o filmu 60 let minulého století

(kombinovaná technika)

 

 Tady musím přiznat, že k historii filmu, tak jak jsem si představoval, se zatím asi nedostanu...ale možná v budoucnosti...uvidíme... 

Projděte si:

Odkaz na  rozhovor, který jsem kdysi dělal pro Pozitivní noviny s Ivo Fenclem. 

https://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006121566

 

 

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode